sobota, 24 maja 2014

Pranie tapicerki samochodowej w Toyocie Avensis– Gliwice

Tym razem trafiła mi się do czyszczenie tapicerka samochodowa w Toyocie Avensis. Do wykonania było kompleksowe pranie tapicerki tzn. fotele, tylna kanapa, boczki, podsufitka, podłoga i bagażnik w Toyocie Avensis kombi. Usługa była wykonywana w mieście Gliwice.

Tapicerka była mocno poplamiona, ponieważ na co dzień kobieta wozi trójkę małych dzieci. Było dużo starych zaschniętych plam nie wiadomo po czym. Na podłodze było mnóstwo śmieci, okruchów i resztek jedzenia.

Czyszczenie tapicerki wykonywałem metodą ekstrakcyjną ( na mokro ) używając do tego sprawdzonego sprzętu oraz chemii Niemieckiej firmy Karcher. Wszystkie plamy i zabrudzenia udało się wyczyścić ku zaskoczeniu klientki. Czyszczenie tapicerki zacząłem od strony kierowcy i dzięki wysokiej temperaturze w momencie kończenia usługi przednie siedzenia były już prawie suche. Usługę wykonywałem ok. 4 godzin.

Po niżej wrzucam kilka zdjęć z wykonanej usługi. Niestety słońce bardzo mocno świeciło i zdjęcia wyszły nie najlepiej, ponieważ na część tapicerki padał cień, a na część słońce, ale efekt końcowy i tak jest widoczny. Zdjęcia pokazują tapicerkę przed i po czyszczeniu.


2 komentarze:

  1. Świetny efekt! Można zapytać czego używa Pan do czyszczenia tapicerki skórzanej? Czytałem, że najlepsze jest szare mydło, ale znalazłem też specjalne chusteczki i wydaje mi się to bardziej praktycznym rozwiązaniem: http://www.superkoszyk.pl/presto-sciereczki-czyszczace-36-szt-do-tapicerki-skorzanej.html .Co Pan sądzi na ten temat?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chusteczki są dobre do codziennej pielęgnacji ( odkurzania ) tapicerki skórzanej, ale do czyszczenie się nie nadają. Aby wyciągnąć zabrudzenia z por, zakamarków i załamań na skórze potrzebna jest odpowiednia szczoteczka i środek na bazie piany ( szare mydło słabo się pieni ).
    Ja korzystam ze środków Niemieckiej firmy Lederzentrum.pl jest tam wszystko czego potrzeba do profesjonalnej pielęgnacji skóry.

    OdpowiedzUsuń