czwartek, 22 maja 2014

Czyszczenie tapicerki skórzanej – Częstochowa

Ostatnia usługa, którą wykonywałem, to było czyszczenie tapicerki skórzanej w Volvo w mieście Częstochowa.
Tapicerka miała 5 lat i nie była wcześniej czyszczona ani impregnowana. Skóra była w 2 kolorach, ciemny brąz i jasne siedzenia z oparciami. O ile na ciemnej skórze nie było jakichś widocznych zabrudzeń, to na jasnej części skórzanej tapicerki bród był dość mocno widoczny zwłaszcza w miejscach, w których skóra się marszczy i załamuje. Ponieważ skóra była mocno porowata, to zatrzymywała zabrudzenia i nie prezentowała się najlepiej.


Do czyszczenia tapicerki użyłem sprawdzonych Niemieckich środków, które świetnie radzą sobie z tego typu zabrudzeniami i są przeznaczone właśnie do czyszczenia tapicerki skórzanej. Skóra była czyszczona środkiem na bazie piany Soft Clean, który nie tylko skutecznie czyści ale posiada również właściwości natłuszczające dzięki czemu skóra odżywa i jest przyjemna w dotyku. Po wyczyszczeniu skóra została zakonserwowana środkiem Procektor, który chroni skórę przed przebarwieniami, płowieniem i wycieraniem.

Ostatecznie udało się usunąć wszystkie zabrudzenia nawet te, które gromadziły się w zagięciach, załamaniach i porach skóry. Po niżej wrzucam kilka zdjęć z wykonanej usługi pokazujących skórę przed i po czyszczeniu.

czyszczenie skóry
czyszczenie skóry
czyszczenie skóry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz